پیام فرستادن

نحوه انتخاب تجهیزات تست - دستگاه تست مواد جهانی

November 2, 2022

آخرین اخبار شرکت نحوه انتخاب تجهیزات تست - دستگاه تست مواد جهانی

با پیشرفت سریع علم و فناوری، انواع مواد جدید بی‌پایان ظهور می‌کنند، به‌ویژه مواد پلیمری در سال‌های اخیر به سرعت توسعه یافته‌اند.به عنوان شاخه آن، مواد پلاستیکی می توانند جایگزین مواد چوبی و فلزی در برخی زمینه ها شوند.برای اینکه بتوان از مواد پلاستیکی و محصولات آن به طور ایمن و مطمئن استفاده کرد، آزمایش خواص مکانیکی آن بسیار ضروری است.

 

1، دستگاه تست مواد جهانی الکترونیکی معمولی

 

این نوع دستگاه تست محصول اصلی دستگاه تست مواد جهانی است، سروو موتور را به عنوان منبع تغذیه، پیچ سرب، پیچ سرب را به عنوان جزء اجرایی می گیرد، کنترل سرعت پرتو متحرک دستگاه آزمایش تحقق می یابد. ، با عملکرد ساده، الزامات تستر زیاد نیست، سکته آزمایشی را می توان با توجه به نیاز سفارشی کرد.

اگر چه حالت کنترل نسبتا ساده است، اما دقت کنترل و محدوده کنترل آن بسیار بالا، بسیار گسترده است.مانند دستگاه تست کشش LY-1065A، وضوح 1/250000، دقت نیرو ≤±0.5٪، محدوده تنظیم سرعت تا 5mm/min~500mm/min، تنظیم سرعت بدون پله، مدل های تناژ کوچک به راحتی قابل دستیابی هستند.

مانند ضریب اصطکاک، بار کامل فقط 5N است.انعطاف پذیری بالایی در پیکربندی دارد.اگر تناژ متفاوتی از سنسورها، وسایل، لوازم جانبی اضافه کنید، می توانید به یک ماشین چند منظوره برسید.عملکرد کشیدن، فشار دادن، خم شدن، برش، کندن، پارگی، ضریب اصطکاک، پیچش و غیره را کامل کنید.

با توجه به استانداردهای مربوطه بازرسی خواص مکانیکی پلاستیک، چه از حالت کنترل یا محدوده سرعت، تست ضربه و تناژ دستگاه تست، این نوع ماشین اولین انتخاب برای بازرسی خواص مکانیکی پلاستیک است.

 

 

2، سه حلقه بسته الکترونیکی دستگاه تست مواد جهانی

 

 

این نوع دستگاه تست دارای ویژگی های محدوده سرعت گسترده، سکته آزمایشی بزرگ و پیکربندی انعطاف پذیر دستگاه تست جهانی الکترونیکی معمولی است و دارای مزایای کنترل نیرو، جابجایی و تغییر شکل دستگاه تست سروو الکترو هیدرولیک است.بنابراین، این یک نوع دستگاه تست با عملکرد بهتر است، اما این نوع دستگاه تست مدل های کمی زیر 10KN دارد، انتخاب رایج ترین کلاس پلاستیکی برای انجام آزمایش مواد پلاستیکی آسان نیست.

 

3، کشش الکتریکی ساده

 

از آنجایی که استحکام کششی پلاستیک یک شاخص بسیار مهم از آزمایش خواص مکانیکی پلاستیک است، در چند سال گذشته، انواع پلاستیک زیاد نبوده است، کاربرد دوره بسیار گسترده نیست، استانداردهای ملی برای موارد آزمایش خواص مکانیکی پلاستیک نسبتاً تک هستند.قیمت پایین و تک استفاده، با موتور به عنوان منبع قدرت دستگاه تست کشش که معمولاً به عنوان کشش الکتریکی شناخته می شود، به طور گسترده استفاده می شود.این تجهیزات فقط می تواند برای انجام یک تست کششی استفاده شود، می تواند داده های بسیار محدودی را مدیریت کند، دقت اندازه گیری کنترل نسبتاً پایین است، اگرچه هنوز در برخی موارد استفاده می شود، اما به دلیل عملکرد نسبتاً تک آن، به تدریج توسط بازار حذف شده است.

 

 

4، دستگاه تست مواد جهانی سروو الکترو هیدرولیک

 

این نوع دستگاه تست در حال حاضر نوعی دستگاه تست با عملکرد خوب است، زیرا از فناوری کنترل سروو الکترو هیدرولیک استفاده می کند، می تواند کنترل حلقه بسته نیرو، جابجایی و تغییر شکل را درک کند و عملکرد کنترل خوبی دارد.در حال حاضر، به طور گسترده در فلزات و مصالح ساختمانی استفاده می شود که در آن تنش ثابت، کرنش ثابت و آزمایش خزش مورد نیاز است، اما سرعت آزمایش به دلیل محدودیت جریان منبع روغن پایین است.به منظور افزایش سختی سیستم و اطمینان از عملکرد پایدار کنترل حلقه بسته، سکته مغزی این نوع دستگاه تست کوچک است، و عملیات پیچیده است، و پیکربندی گسترش دشوار است.مدل های کمی زیر 10KN وجود دارد، بنابراین برای آزمایش مواد پلاستیکی مناسب نیست.

 

5، دستگاه تست مواد جهانی هیدرولیک دستی

 

این نوع ماشین پدر خانواده دستگاه تست بود، کنترل حلقه باز را اتخاذ می کند، فرآیند عملیات بستگی به سطح اپراتور دارد، دارای مزایای ساختار ساده، هزینه کم، تناژ بزرگ است، اما به دلیل سفر آزمایشی کوچک ، بار کوچک دقت اندازه گیری کم، گسترش توانایی پیکربندی بسیار ضعیف است، برای تست عملکرد مکانیکی مواد پلاستیکی مناسب نیست.معمولاً فقط در آزمایشات اجزای ساختاری یا آزمایش‌های ساده عملکرد مواد، مانند استخراج اجزای اتصال، استحکام کششی تقویت‌کننده و موارد دیگر استفاده می‌شود.

 

با ما در تماس باشید
تماس با شخص : Ms. Vickey Jin
تلفن : +86 13925868409
فکس : 86-769-2362-4890
حرف باقی مانده است(20/3000)